Rolki – co robić, gdy za oknem pada i wieje?

Reading time:
Rolki

Rolki

Rolki

Niestety pogoda w Polsce nie zawsze nas rozpieszcza. Nie żyjemy na tropikalnej wyspie, na której zawsze świeci słońce, a temperatury sprzyjają aktywnościom na zewnątrz. Dlatego my, Polacy, musimy mieć w zanadrzu zajęcia, które możemy wykonywać w pomieszczeniu. Nie jest to wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy kreatywnymi osobami i potrafimy wyczarować coś z niczego. Jeśli natomiast nie masz pomysłu na to, jak wykorzystać czas, w którym pogoda nie pozwala ci wyjść na rolki, to właśnie dla ciebie jest ten tekst. Poniżej znajdziesz kilka interesujących propozycji tego, jak spędzić czas w deszczowy dzień.

Lato ma to do siebie, że spędzamy wówczas o wiele więcej czasu na dworze niż zwykle. Każdy student wie, jak bolesna potrafi być sesja letnia. Nauka zimą, kiedy za oknem termometr wskazuje temperatury poniżej zera, a śnieg dosięga nam do kolan, wcale nie jest tak dużym wyczynem. Co innego, gdy zbliżają się już wakacje. Chciałoby się pójść na rolki, ale zamiast tego trzeba kuć do egzaminów. Ale lato nie trwa wiecznie. Ponadto, nawet latem zdarzają się dni z burzą i deszczem. Wówczas warto… zagrać w planszówki! Wybór gier planszowych jest tak ogromny, że każdy z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie. Możemy namówić rodzinę lub zaprosić przyjaciół na wspólną partię i już mamy plany na wieczór.

Co oprócz tego? Świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu w dniu, w którym nie możemy się wybrać na rolki, jest gotowanie! Pichcenie razem z przyjaciółmi może być niezwykle zabawne, szczególnie jeśli nikt z grupy nie jest wybitnym kucharzem. Domowa pizza, ciasto, a może smaczne koktajle? Do wyboru, do koloru. A co jest w tym wszystkim najlepsze? Że potem możemy to wszystko wspólnie zjeść. Zawsze istnieje też opcja połączenia gotowania z imprezą, na przykład taką tematyczną. Jednym z tematów przewodnich mogą być państwa świata. A kiedy przyjdzie pora na Meksyk, to warto wspólnie przyrządzić tortille! www