Namioty – dlaczego warto rozbić je w Norwegii?

Reading time:
Namioty

Namioty

Namioty

Wielu podróżników uważa, że Norwegia jest najpiękniejszym krajem świata. Niesamowite krajobrazy, cudowna fauna i flora oraz niewielki stopień ingerencji człowieka sprawiły, że co roku napływają tam turyści z całego świata. Dużym minusem są jednak ceny, jakie występują w tymże państwie. Na szczęście nikt nie zmusza nas do tego, by zatrzymywać się w hotelu. Zresztą, chcąc najlepiej poznać przyrodę tego europejskiego kraju, powinniśmy zatrzymać się z dala od jakichkolwiek elementów cywilizacji. A że według Norwegów przyroda jest wspólnym dobrem wszystkich ludzi, to mamy pełne prawo rozbić nasze namioty w takim miejscu, w jakim tylko będziemy chcieli.

Zanim jednak zdecydujemy się na tak ekstremalną podróż, to musimy się do niej dobrze przygotować. Warto skorzystać z ogromnych zasobów Internetu. Czytając relacje z podróży innych osób, możemy uniknąć błędów, które oni popełnili. Ponadto, dobrze jest najpierw wybrać się na biwak gdzieś bliżej, nad jezioro czy do lasu, i tam zobaczyć, jak radzimy sobie w trudnych warunkach. Niezwykle istotną kwestią jest posiadanie dobrego jakościowo sprzętu. Namioty, które przemakają przy najmniejszych opadach, nie są nam do niczego potrzebne. Czasem warto jest zapłacić więcej i nie martwić się, że coś pójdzie nie tak. W parze z namiotem idzie ciepły śpiwór oraz buty, odpowiednie do wielogodzinnych wędrówek po górach.

Co właściwie może nam dać taka podróż po Norwegii na dziko? Po pierwsze, jeśli odpowiednio wybierzemy czas podróży, to będziemy mieli szansę na zobaczenie tak niesamowitych zjawisk, jakimi są dni polarne czy zorza polarna. Wędrując po tym europejskim kraju mamy również możliwość zaobserwowania tego, jak żyją renifery w swoim naturalnym środowisku. Co jeszcze? Nie można zapomnieć o tym, co rozsławiło Norwegię na całym świecie, czyli jej przepiękne fiordy. Jeśli odpowiednio rozbijemy namioty, to towarzyszące nam widoki będą zapierały dech w piersiach. Jeśli zatem nigdy wcześniej nie odwiedzałeś tego kraju, to czas najwyższy to zmienić. Jedno jest pewne – nie będziesz żałował. www