Folie matowe – idealne dla domu

Reading time:
folia matowa

Folie matowe

W dzisiejszych czasach bardzo dużą uwagę zwraca się na wygląd. Wystrój wnętrz jest bardzo istotnym elementem. Każdy z nas czerpie większą przyjemność spędzając czas w pięknie urządzonym pomieszczeniu. Często jest to problem restauracji. Mimo świetnych kucharzy, wyśmienitego jedzenia i przystępnych cen, ludzie nie chcą odwiedzać miejsc bez charakteru i smaku. Polacy posiadają coraz większą świadomość, coraz częściej jeżdżą za granicę i zdają sobie sprawę z najnowszych trendów. Do nich należy stosowanie folii okiennych (folie matowe). Jest to tani i efektowny sposób na ozdobienie wnętrz. Stosując je, nie tylko dodajemy walorów artystycznych, ale i chronimy naszych gości przed działaniem szkodliwych promieni UV oraz denerwującymi promieniami słonecznymi. Co więcej, chronimy meble i inne wartościowe rzeczy w środku przed ich blaknięciem.

Istnieje wiele rodzajów, od przeciwsłonecznych i lustrzanych po antywłamaniowe. Doskonałym pomysłem są folie matowe. Spełniają one naraz kilka zadań. Nie dość, że są bardzo przyjemne dla oka, to jeszcze odgradzają poszczególne miejsca w pomieszczeniu. Mogą np. odgradzać stoliki, co daje poczucie intymności i przytulności. Folie matowe przepuszczają większość światła dziennego, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i słoneczne. Oprócz restauracji, pubów i kawiarni, folie matowe swoje zastosowanie w licznych gabinetach lekarskich, kosmetycznych czy magazynach. Stosuje sie je nawet w kabinach prysznicowych. folie matowe dostępne są także w licznych wersjach kolorystycznych i wzorach. Paskowane folie idealnie sprawdzają się np. w kuchni czy wszędzie tam gdzie chcemy trochę ograniczyć wgląd do środka z zewnątrz, a przy okazji uchronić się przed słońcem. Istnieje również dużo ściśle dekoracyjnych folii.

Folie Web przypominają swym wyglądem gęstą sieć pajęczą. Sklepy mają też w ofercie folie o kwiatowych wzorach, które pięknie przyozdobią każde wnętrze. Gęsto kropkowane folie są często wykorzystywane w autobusach, tramwajach i innych środkach komunikacji. Powstrzymują one negatywne promieniowanie UV i chronią pasażerów przed rażącym słońcem. Ich montaż nie jest drogi i trudny. Nieduże folie można zamontować samodzielnie, natomiast przy większych zalecana jest pomoc profesjonalisty. Jeśli planujesz otwarcie restauracji, gabinetu dentystycznego czy szkoły tańca, polecam zakup folii matowych. Wyróżnią Twoje wnętrze spośród szeregu jednakowych, bez charakteru miejsc i sprawią, że będzie ono chętnie odwiedzane.www